Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Eskişehir Ticaret Hukuku ve Şirketler Hukuku

01.02.2019
Eskişehir Ticaret Hukuku ve Şirketler Hukuku

Eskişehir Ticaret Hukuku ve Şirketler Hukuku

Eskişehir’de ticaret hukuku alanında hukuki danışmanlık hizmeti veren avukatlık büromuz şirketler arası hukuki süreçlerin planlanmasını sağlamaktadır. Eskişehir avukat hizmetlerimiz arasında yer alan ticaret hukuku danışmanlığında şirket kuruluşları ve ortaklık sözleşmeleri konuları gibi konularda gereken hukuki süreçleri yönetmekteyiz.

Ticaret hukuku avukatlığında sunduğumuz hizmetler;

  • Şirketler hukuku avukatı işlemlerinin yerine getirilmesi
  • Şirket kuruluşu hukuki süreçlerinin planlanması
  • Şirketin hukuki altyapısının oluşturulması
  • Karar verme uygulama süreçlerinde hukuki destek
  • Birleşme ve devralma işlemleri
  • Ticari sözleşmelerin düzenlenmesi ve incelenmesi
  • Kurumsal hukuki danışmanlık

Ticaret Hukuku Nedir?

Ticaret Hukuku, Medeni Hukuk ve Borçlar Hukuku ile bağlantılı olan ticari faaliyetleri düzenleyen hukuk alanıdır. Ticaret Hukukunun 6102 sayılı Türk Ticaret Hukuku kanunundaki açıklamalara göre sistemleştirilmektedir. Eskişehir ticaret hukuku avukatı hizmetlerimizde ticari işletmelerin tüm soru ve sorunlarıyla ilgilenmekteyiz.

Ticari iletme hukuku kanun kapsamında şöyle tanımlanmaktadır; Ticarî işletme, esnaf işletmesi için öngörülen sınırı aşan düzeyde gelir sağlamayı hedef tutan faaliyetlerin devamlı ve bağımsız şekilde yürütüldüğü işletmedir.

Ticari işletme faaliyetlerine göre bu unvanı alabilmektedir. Faaliyetlerin ticari işletme niteliğinde olması gerekmektedir. Esnaflar ticaret hukuku değil borçlar hukuku kapsamında değerlendirilmektedir. Esnaf ve işletme arasındaki farkın belirginliğine Bakanlar Kurulu karar vermektedir.

Eskişehir Şirketler Hukuku Avukatı

Eskişehir şirketler hukuku avukatlarımız şirketlerin hukuki süreçlerinin her detayında destek sunmaktadır. Şirketlerin hukuki altyapısının sağlam olması tüm iş süreçlerini etkiler. Bu nedenle hukuki destek avukatlardan alınmalıdır. Ticari işletme olarak kabul edilen şirketlerin Ticaret Hukuku kapsamında değerlendirilmesi gerekmektedir. Ticari işletme kabulü belli rakamlarla belirlenmektedir. Şirketin yıllık kazancı bu bağlamda etkilidir.

Eskişehir’de büyük şirketlerin hukuki danışmanlığını yapmakta olan büromuz avukatları şirket hukuku süreçlerinin planlanmasını sağlar. Planlama, inceleme, araştırma, başvuru, sözleşme gibi süreçlerde kanuni yaptırımlara uygun belgelere hazırlamaktayız. Şirketlerin kuruluş sürecinde de ortaklık sürecinde de şirket iş hayatı sürecinde de her konuda hukuki desteğini vermekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın