Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Eskişehir Fikri Mülkiyet Hukuku

Eskişehir Fikri Mülkiyet Hukuku

Eskişehir Fikri Mülkiyet Hukuku

Eskişehir fikri mülkiyet hukuku, bir kimsenin gerek sınai, bilimsel olarak, edebi ve sanatsal yaratıcılık sonunda ortaya çıkarttığı faaliyetlerden doğan yasal olarak imkanlar sağlanan hakka fikri mülkiyet hakkı denir. Kısaca şahıs veya şirketlerin sahip olduğu düşünceleri üzerinde  somutlaşmış ekonomik  değer kazanmış hakka denir.

Bir şirketin veya şahsın ürünleri, yöntemleri, dokümanları, kimlik unsurları, eserleri vb. yani bireysel veya kurumsal olarak tüm özgün tasarımları, bilgileri ve sahip olduğu ürün,kullanım, dönüştürme,dağıtma,yayma gibi hakları almasına Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakkı diyebiliriz.

– Patent
– Marka
– Tasarım
– Coğrafi İşaretler
– Bağlantılı Haklar
– Eser Sahibinin Hakları
– Endüstriyel Tasarım

Eserleriniz, tasarımlarınız oluştuğunda otomatik olarak telif hakkınız oluşmaktadır. Bunun için herhangi bir bildirim zorunluluğunuz olmamasına rağmen Sınai mülkiyet haklarında ise korumanın sağlanması için, tasarımın, markanın tescil ettirilmesi gerekmektedir.

Eskişehir Fikri Haklar Avukatı Ceren Kerey olarak, Fikri Mülkiyet Hukuku kapsamında her türlü sorunlarınıza yardımcı olabilmek üzere ; Sınai Mülkiyet Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında sizlere hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi, Uluslar arası Fikri Mülkiyet Otoriterleri, Türk Patent Enstitüsü, marka,tasarım,model ve diğer sınai mülkiyet hakları başvurularının takibi, sonlandırılması ve itiraz işlemlerinde ve son zamanlarda internet alanında alan adı uyuşmazlıkları takibi ve görüş bildirilmesi gibi çeşitli hizmetler Eskişehir Fikri Mülkiyet Avukatı Ceren Kerey sizlere bu alanda yardımcı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selahattin Erenoģlu dedi ki:

    Sn Ceren hanım Rahmetli Babamın kaynaklik yaptığı türkuleri 2016 yılı derletip notaya aldırdım.Bu derleme notaları sözleri ile Afyon Kocatepe üniversitesi ķültür ansiklopedisine de girdi.Aynı ýoreden üstelik akrabamız olur sanıyorum 35 yaşlarında biri’çocukluktan beri benim dağarcığımda vardı ‘ 65 yaşlarında şu amca da biliyodu Anonim deyip bu kişilerin isimlerini kaynak gösterip 2021 yılı yeniden kendisinin derlerdiğini söylüyo.Babam 2018 yılında vefat etti.Hukuksal anlamda ne yapılır?Saygılar

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın