Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Eskişehir Kredi Kartı Dolandırıcılığı

29.01.2019
Eskişehir Kredi Kartı Dolandırıcılığı

Eskişehir Kredi Kartı Dolandırıcılığı

Avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunan büromuz Eskişehir’de faaliyet göstermektedir. Müvekkillerimize istedikleri sonuca kısa sürede ulaşma konusunda destek oluyoruz. Ceza davaları konusunda uzun yılların verdiği tecrübenin etkisiyle başarılı sonuçlar alıyoruz. Eskişehir avukat olarak ; Cezai şikâyet, suç istinadı, soruşturma ve kovuşturma alanlarında başarıyla müvekkillerimizi temsil ediyoruz.

Kredi Dolandırıcılığı ;

Dava türlerine göre avukatla çalışmak davayı kazanmanızı sağlar. Kredi kartı dolandırıcılığı Bilişim Suçları alanında temsil edilen davanızda zararınızı telefi etmeniz mümkün. Kredi kartı dolandırıcılığı teknolojik gelişmelerin tetiklemesiyle oluşan yeni suç tiplerinden biridir. Bilgilerin kopyalanarak hesapların kontrol edilmesi ile kredi kartları farklı amaçlar için suç işleyenin lehine kullanılmaktadır.

Kredi kartının kötüye kullanılması kanunda başlık olarak yer almaktadır. Kişinin rızası olmadan kredi kartının kullanılması suçtur ve kanunda belirtilen ölçütlere göre cezalandırılır. Kredi kartlarından kaynaklanan suç durumları suçun işlenme biçimine göre değerlendirilmelidir. Eskişehir ceza avukatı olarak ; Yeni kanun düzenlemelerine hâkim, bir büro olarak sizlere yardımcı olmaktayız.

Ceza Hukukunda Kredi Kartı Dolandırıcılığı

Kredi kartı dolandırıcılığının icrasındaki değişiklikler ceza hukukundaki ceza sistemini etkilemektedir. Kredi kartı dolandırıcılığı şu şekillerde yapılabilir;

  • Kaybolan ya da çalınan kartın suçlular tarafından kullanılması
  • Sahte kartların kullanılması
  • ATM dolandırıcılığı
  • Bilgilerin kopyalanması
  • Hesapların yönlendirilmesi
  • İnternet dolandırıcılığı
  • Başkasına ait kredi kartını ele geçirme

Kredi kartı suçlarında verilen ceza suçun işleniş biçimine göre değişse de 7 yıl hapis ve para cezası en fazla uygulanan cezadır. Eskişehir ceza hukuku alanında büromuz kredi kartı dolandırıcılığın mağdur olan farklı kişiler için farklı dava programı yürütmektedir. Şikâyet dilekçesi hazırlanmasından temyiz dilekçesi hazırlanmasına ve tüm dava süreçlerinde mevcudiyet göstermeye kadar her detayda hizmet vermekteyiz. Eskişehir’de ceza hukuku alanında başarılı davalara imza atan büromuzdan her konuda destek alma imkânınız bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın