Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Eskişehir Miras Avukatı

24.01.2019
Eskişehir Miras Avukatı

Eskişehir Miras Avukatı

Çözüm odaklı dava sürecinin müvekkillerimizin yararına sonuçlanması için miras hukukunun inceliklerinden yararlanıyoruz.

Miras paylaşımında hukuken haklı olmanızı sağlayacak kanun detaylarını buluyor ve uyguluyoruz.  Miras hukukunun davalarda uygulanması davanın dinamiklerine göre değişiyor. Her davanın izleyeceği yol farklı olsa da güçlü veriler ile davaları kazanmak mümkün oluyor. Araştırma ve tespit edilen hakları koruma konusunda deneyimli olan miras avukatı olarak istediğiniz sonuçlara kısa sürede ulaşmanızı sağlıyoruz.

Miras Hukuku Nasıl İşliyor?

Miras hukukunda miras bırakanın yaşarken devrettiği mallar ve bunları kimlere bıraktığı en önemli adımı oluşturuyor. Ancak bazı durumlarda davanın seyri değişebiliyor. Miras paylaşımı miras hukuku alanında en sık karşılaşılan davaları oluşturuyor. Miras hukukunun işleyişi aksi mal bırakan tarafından belirtilmedikçe eş ve çocuklar arasında paylaştırılarak gerçekleşiyor. Yasaya göre iki tür mirasçı vardır; yasal mirasçı ve atanmış mirasçı. Türk medeni Kanunu’nda derece sistemi geçerlidir. Birinci derece, ikinci derece ve üçüncü derece mirasçılar vardır ve bu mirasçılar derecelerine göre pay alırlar.

Miras payı derecelere göre değişmektedir. Birinci derece mirasçılar alt soy olan mirasçılardır. Çocuklar eşit birinci derece mirasçılardır. Onların çocukları ve torunları da soyu devam ettiren mirasçılardır. Mirası bırakanın anne ve babası ikinci derece mirasçılardır. Büyük anne ve büyük baba üçüncü derece mirasçılardır. Alt soydan olanlar derecesi yüksek olan mirasçılardır. Mirası bırakanın ardında kalan mirasçıların durumuna göre miras paylaşımı da değişmektedir. Burada farklı etkenlere devreye girebilir. Boşanma gibi ya da mirastan feragat etme gibi.

Miras hukuku alanında Eskişehir’de başarılı davalara imza atmış hukuk bürosu olarak miras paylaşımında hakkınızı tam anlamıyla almanızı sağlıyoruz. Kısa sürede davanızın sonuca ulaşmasını sağlarken maliyet açısından da sizi memnun edecek hizmet sunuyoruz. Hukuk büromuz miras hukuku davalarında deneyimli bir hukuk bürosu olarak bu alanda sizlere yardımcı olmaktayız.

Eskişehir avukatı olarak miras hukuku alanındaki hizmetlerimiz ;

-Vasiyetname hazırlanması, düzenlenmesi
-Vasiyetname iptali davaları
-Veraset ilamı alınması
-Tenkis davası açılması
-Mirasçılık belgesi iptali
-Mirasın Reddi Davası Açılması
-Muris muvazaası davaları açılması
-Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi
-Miras Sözleşmesi

avukat olarak sizlere her alanda hizmet sağlamak için  0507 098 70 18 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın