Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Ceza Avukatı

05.02.2019
Ceza Avukatı

Tepebaşı Ceza Avukatı

Ceza Avukatı genel olarak ceza hukuku konusunda Türk Ceza Kanunu ve Ceza mahkemelerince  herhangi bir suçtan dolayı başlatılan gözaltı,soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde sanıklara ve şüphelilere veya şikayetçi, katılana hukuki konularda destek veren, bu konularda müvekkillerine sürekli yardımcı olan ve onları temsil eden ceza hukuku alanında avukat olarak sizlere hizmet veriyoruz. Soruşturmaların en hızlı şekilde sonuçlanması konusunda, delillerin hazırlanması veya savunmanın hazırlanması konusunda sizlere sürekli yardımcı olan kişilere tepebaşı ceza avukatı denmektedir.

Ceza avukatı bakıldığı zaman oldukça önemli ve detaylara dikkat edilmesi gereken bir hukuki alandır. Çünkü verilen cezalar kişilerin hürriyetini etkilediği için ceza hukuku konusunda gerçekten işini bilen ve tecrübelerine dayanarak temel kavramları iyice bilmesi gerekmektedir. Ceza mahkemeleri, Sulh Ceza ve Asliye Ceza Mahkemeleri aynı zamanda Ağır Ceza Avukatı olarak müvekkillerine sanık müdafi ve müşteki vekili olarak temsil etmektedir.

Türk Ceza Kanunlarının amacı kişilerin işlemiş olduğu suçlar nedeni ile ; kişi hak ve özgürlüklerini engelleme, kamu düzenini ve güvenliğini bozma, hukuk devletini, kamu sağlığını ve çevreyi koruma,toplum barışını sağlayarak suç işlenmesini önlemek amacı ile hazırlanmıştır. Bu yüzden bu konularda suç işleyenlerin belli cezaları bulunmaktadır. Ceza sorumlulukları kişilerin kendisine aittir. Kimse, bir başkasının işlemiş olduğu suçtan dolayı sorumlu tutulmaz.

Türk Ceza Kanununa göre uygulanan yaptırımlar , hapis cezası ve idari para cezasıdır. Cezaların belirlenme süreci ise şu şekilde ilerlemektedir ; Hakim suçun işlendiği biçim, suçun işlenmesinde kullanılan araç ve gereçler, suçun işlendiği zaman ve yer, konunun önemi ve değeri, meydana gelen zarar, kasten veya taksire dayalı kusuru, amaç ve sebepler göz önünde bulundurularak işlenen suçun veya suçların öngörülen cezanın alt limiti ve üst limiti arasında cezanın süresi belirlenmektedir.

Eskişehir ceza avukatı olarak sizlere ceza hukuku alanında hizmet vermekteyiz.Eskişehir avukat olarak hukuki açıdan yaşadığınız bütün problemlerde bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın