Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Eskişehir Ceza Avukatı

22.01.2019
803 görüntülenme
Eskişehir Ceza Avukatı

Eskişehir ceza avukatı olarak,ceza hukuku mevzuatı konusunda uzun yıllardır biriktirdiği bilgi ve tecrübeye dayalı Türk Ceza Kanunu ve Ceza Mahkemesi kanunu başta olmak üzere size doğru ve gerçekçi bilgiler sunan hukuk bürosudur. Eskişehir ceza avukatı, şüpheli veya sanıkların işlediği herhangi bir suçtan ötürü, gözaltı, soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde şüpheli veya sanığa, şikayetçi veya katılana hukuki destek sağlayan,  aynı zamanda onları temsil eden kişilere denir.

Ceza avukatının görevi şayet şikayetçi ve katılan tarafında ise işlenilen suçun mahkemelerce etkin bir şekilde ilerlemesini sağlamak, delillerin toparlanmasında yardımcı olmak, işlemleri hızlandırmak ve gerçeğin aydınlatılmasında etkin bir rol oynayarak şüpheli veya sanığın hak ettiği cezayı almasını sağlamaktır.

Ceza avukatı eğer şüpheli veya sanığın tarafında işlem sağlıyorsa müvekkilinin gözaltı sürelerinde, soruşturmanın aşamalarında ve kovuşturma süreçlerinde tam anlamı ile temsil etmek, ifadesi alınırken, hukuki süreçler devam ediyorken yanında bulunarak bilgilendirmek, tarafına isnat edilen suçlamalar ve yaptırımlar konusunda bilgilendirmek ve bunlara daha büyük önem taşıyan müvekkilinin doğru savunmasını yapmaktır.

Bu tarz süreçler oldukça önemlidir, çünkü sanık veya şikayetçinin ne ile suçlandığını nasıl yargılanması gerektiğini veya ifadesini nasıl vereceği oldukça önemlidir. Davanın seyrini tamamen belirleyen bu unsurlarda mutlaka ceza avukatı bulmanızı tavsiye ederiz.

Ceza Avukatı 

Sanık veya şüpheli, şikayetçi veya katılana oldukça doğru ve Türk Ceza Kanunlarına uygun yardımcı olması önemlidir. Verilen ifade, davanın seyrini oldukça etkilemektedir. Delillerin hazırlanması, davanın sürecini iyi takip edilmesi gerekmektedir. Eskişehir ceza avukatı olarak ceza hukuku gibi hassas bir hukuk dalında oldukça yardımcı olmaktayız. Çünkü diğer hukuk dalları maddisel, kişisel olmasına karşılık ceza davaları kişinin hürriyetini tamamen kaybetmesine  ve adli siciline işlenmesine neden olabilecek sonuçlar doğurabileceğini unutmayın.

Ceza Avukatı Tutmalı mıyım ?

Böyle bir zorunluluğunuz olmamakla birlikte ceza hukukunun önemini yukarıda bahsettik, direk kişinin hürriyeti, adli sicil gibi bir çok olumsuz sonuçlar doğurabilecek bu noktada kesinlikle Ceza Avukatı‘nı tutmanızı veya yardım almanızı öneririz. Çünkü sizlere en etkin şekilde yardımda bulunmak, beraat kararı alınması yada beraat şansı olmayan suçlamalarda en az ceza almasını sağlaması açısından çok önemlidir. Bir ceza davasına ; ceza avukatı ne kadar erken dahil olursa sizlere o kadar faydalı olabilecektir. Bu nedenden ötürü bu tarz problemleri olan kişilerin en kısa sürede bir ceza avukatı tutmaları, görüşmeleri  veya danışmaları oldukça büyük fayda sağlayacaktır.

Eskişehir ceza hukuku avukatı olarak sizlere bu alanda yardımcı olmaktayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bize Ulaşın