Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

İcra Avukatı

İcra Avukatı

İcra ve iflas hukuku, oldukça geniş bir alanda hizmet veren bir hukuki daldır. Tamamen borçlu ve alacakları arasındaki ilişkileri düzenlemesi ile bilinmektedir. Bir kişinin ödemekle yükümlü olduğu borcu ödememesi, karşı tarafın hukuki anlamda bir süreç başlatmasına neden olmaktadır. Bu tip durumlarda icra avukatı kapsamında kişiye destek vermekte ve davaya müdahil olmaktadır. İcra konusu çerçevesinde birçok değişik kriter söz konusu olduğu için bir avukat ile çalışmak en mantıklısıdır. Herhangi bir hak kayıbı yaşanmaması için icra avukatları sizlere en doğru yolu gösterecektir.

İcra Avukatı Hizmetleri Nelerdir?

Ödemek zorunda olduğu bir parayı ödemeyen bir kişi, karşı tarafı mağdur etmektedir. Ancak ülkemizdeki kanunlar çerçevesinde bu şahsın hakları koruma altına alınmıştır. Hemen yasal bir süreç başlatarak alacaklarını tahsil edebilmektedir. Ancak bunu tek başına yapması genellikle pek tavsiye edilmez. Çünkü icra hukuku içinde yer alan hükümler, değişik aşamaların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bunlara dair bilgi sahibi olmak, prosedürün ayrıntılarını bilmek gerekmektedir. Bundan dolayı eskişehir avukat ile süreci beraber götürmek size en etkili sonucu verecektir.

İcra Alacakları Nasıl Tahsil Edilir?

Birden fazla yöntem ile alacakların tahsil edilmesi mümkündür. Bunların başında ise icra takibi gelmektedir. Avukatlar bu konuda öne çıkmaktadır. Genellikle ilk olarak kişi ile anlaşma yolu seçilir. Bunda başarısız olunursa ikinci aşamaya geçilir. Böylelikle icra müdürlüğü aracılığı ile bir başvuru yapılır. Bunun ardından ise tahsilat yapılır. Senetli ve senetsiz olmak üzere bunu ikiye ayırmak mümkündür. Eğer bir senet yoksa takip işlemleri ilamsız olarak gerçekleştirilmelidir. Bunun yanı sıra senet olduğunda ise ilamlı bir sürecin başlaması şarttır.

Haczedilecek olan mallara ne zaman el konulacağı çok önemli bir husustur. Ayrıca doğrudan takip, malların hangilerinin paraya çevrileceği ve benzeri birçok değişik ayrıntı vardır. icra avukatı bunlara ilgili sizlere gerekli bilgilendirmeyi sağlayarak sorunlarınızın çözümü konusunda yardımcı olabilmek için hizmet vermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın