Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Ceza Avukatı

05.02.2019
Ceza Avukatı

Odunpazarı Ceza Avukatı

Ceza Avukatı Ceren Kerey özellikle ceza mahkemeleri konusunda gerçek ve tüzel kişilere her zaman en etkili sonuca ulaştırmak için ceza hukuku alanında sizlere hizmet vermektedir.  Ceza davalarında müvekkillerine gerek müşteki vekili gerekse sanık müdafi olarak temsil ederek, her türlü suç isnadı, cezai şikayet, kavuşturma, soruşturma veya diğer ceza davalarında danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamaktadır. Ceza hukuku oldukça önemli ve herhangi sıradanlığın dışında bir konudur. Çünkü kişilerin hak ve hürriyetlerini kısıtlayan onları oldukça ağır noktalarda sonuçlandıracak durumlara bırakılmasını engellemek amacı ile sizlere profesyonel ve uzun yıllardır edindiğimiz bilgi ve tecrübeye dayanarak yardımcı olmaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre ceza yargılaması Türk Ceza Kanunu ve Ceza Mahkemesi kanunu ile yapılmaktadır. Avukatlarımız sizlere bu noktalarda savunma, dilekçelerin hazırlanması, mahkemelerce sizlerin vekili olarak yardımcı olması konusunda aynı zamanda Sulh Ceza Mahkemeleri, Asliye Ceza Mahkemeleri ve Ağır Ceza Mahkemelerinde müvekkillerine sanık müdafi ve müşteki vekili olarak hizmet vermektedir.

Ceza Hukuku oldukça önemli bir konudur çünkü kişilerin hak etmediği yaptırımlardan kurtulabileceği gibi karşılaştığı mağduriyete neden olan kişi yada kişilerin bir yaptırım uygulanmasını da sağlayabilecektir.

– Kasten ( Bilerek ) öldürme suçu
– Kasten ( Bilerek ) yaralama suçu
– Cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarı suçu
– Özel hayatın gizliliğin ihlali suçu
– İftira suçu
– Zimmet suçu, irtikap suçu, rüşvet suçu vb.

Gerçek veya tüzel kişiler bir başkası tarafından işlenen suçtan dolayı sorumlu tutulmamaktadır, ceza hukuku bakımından ceza sorumluluğu şahsidir. Suçun işlenmesinden sonraki süreç oldukça hassas bir süreçtir. Kasten işlenen suçlar dışında taksirle ( dikkatsizlik, özensizlik ) ile de işlenebilmektedir. Ceza Mahkemeleri bakımında suçların oluşabilmesi için kanuni unsurların varlığı gerekmektedir. Bunu bir örnekle size açıklamamız gerekirse ; bir kişinin malına zarar vermeden dolayı işlediğiniz suç taksirle işlenmez, ancak başkasının malına istemeden zarar veren kişiler, ceza hukuku bakımından suçlu olmayacaktır.

Ceza Mahkemelerinde çok ince ayrıntılar bile davanın seyrini değiştirmektedir. Bu nedenle oldukça önemli ve dikkatlice ilerlenmesi gereken hassas bir konudur. Sizlere eskişehir ceza avukatı olarak ceza hukuku konusunda deneyimlerimize tecrübemize dayanarak avukatlık ve danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Bu noktalarda sizde yardım almak istiyorsanız veya davalarınız ile ilğili bizlere danışmak isterseniz ; 0507 098 70 18 WhatsApp , telefon  veya bilgi@cerenkerey.com mail adresi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın