Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Gayrimenkul Avukatı Eskişehir

Gayrimenkul Avukatı Eskişehir

Gayrimenkul Avukatı Eskişehir

Gayrimenkul son derece geniş bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. Her türlü taşınmaz bunun içine girmektedir. Ülkemizde bununla ilgili olarak Gayrimenkul Hukuku adında bir alt dal oluşturulmuştur. Tüm araziler, tapu kütüğü içinde kaydı olan her türlü haklar buna dahil edilmiştir. Bu tip bir mülkiyet ise tapunun başarılı ve sorunsuz bir biçimde kütüğe tescil edilmesi ile kazanılmaktadır. Ancak tescil olmadan da bunu yapmak mümkündür. Miras, işgal, mahkeme kararı, cebri icra gibi kavramlar bu bağlamda karşımıza çıkar. Eskişehir Gayrimenkul Avukatı, mevcut durumlara dair bilgi sahibidir ve süreci yürütür.

Gayrimenkul Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Gayrimenkul avukatını bakmış olduğu davalar şu şekilde belirtilmiştir;

  • Yabancıların ülkemizden mülk alma ve edinme hakları söz konusudur. Ancak bunun belli kriterler çerçevesinde yapılması gerekmektedir. Gayrimenkul konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.
  • Bu hukuk dalı kapsamında kira ve kiracılar ile alakalı bir takım hükümler de söz konusudur. Örneğin kira sözleşmelerinin hazırlanması kapsamında adı geçen avukattan destek alınmalıdır. Bunun yanı sıra kiracıların tahliye edilmesi de yine aynı şekilde gerçekleştirilmelidir.
  • Gayrimenkul Avukatı Eskişehir içindeki her türlü haksız tapu davalarına bakmaktadır. Bundan dolayı ortaya çıkan ihtilaflar çerçevesinde tescil ve tapu iptal davalarında süreci sizin için takip etmektedir.
  • Gayrimenkulün satın alınması ve bunları tapu tescil işlemleri kanuna uygunluk çerçevesinde gerçekleştirilmek zorundadır. Buna dair bilgiye sahip olan avukat, süreci çok kısa bir zaman dilimi içinde tamamlamaktadır.
  • Eğer gayrimenkule sahip olan ortaklar arasında herhangi bir şekilde anlaşmazlık çıkarsa, bundan dolayı izale-i şuyu davası açılmalıdır. Bunu gerçekleştiren avukat, prosedürlerin tümünü bilmektedir.

Eskişehir avukat Ceren Kerey her türlü hukuki konularda sizlere danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamaktadır. Bizlere iletişim kısmındaki telefon veya mail üzerinden ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın