Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı

21.01.2019
Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı

Eskişehir ticaret hukuku avukatı,Ticaret hukuku alanlarında ve Türk Ticaret Kanunu kapsamında ihtiyaç duyulan her türlü hukuki konuda bütün ticareti işletmelere, şirketlere avukatlık hizmeti veren eskişehir avukat Ceren Kerey , yerli ve yabancı firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ticaret hukuku nedir diye soranlar için ; her türlü üretim,tüketim veya değişim aşamalarındaki ticari faaliyetleri düzenleyen ve medeni hukuk, borçlar hukuku ile bağlantılı bir şekilde uluslararası nitelik taşıyan hukuk dalıdır. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ; ticari işletme kavramını merkez alan modern sistemini benimsemiştir. Ticaret kanununda düzenlenen kurallar  ticaret hukuku kapsamına girmektedir.

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı Hizmetleri ;

-Ticaret hukuk danışmalığı
-Genel kurul toplantıları yapılmasında
-Şirket veya kuruluşlar için sözleşme hazırlanmasında
-Due Dilligence
-Şirket Davaları
-Şirket Birleşmeleri
-Şirket Bölünmeleri
-Hisse Senedi ve Şirket Malvarlıkları Alım,Satım
-Ulusal ve Yabancı şirketlerin kurulmasında
-Şirketin sona ermesi, iflası veya kapanması

Ticari İşletme Hukuku

Kanunlarımızda işletmelerin ticari işletme veya esnaf işletmesi için bazı kurallar bulunmaktadır.Bir kuruluşun ticari işletme olabilmesi için kanunlarda belirtildiği üzere 4 unsur bulunmaktadır ;

-Gelir sağlamak
-Devamlılık
-Bağımsızlık
-Esnaf faaliyeti sınırlarını aşma

Bu şartlar yerine getirilirse bu kuruluş ” ticari işletme ” olarak kabul edilecektir. Kısaca esnaf işletmesi için öngörülen sınırlar aşıldığı zaman bu işletmelere ticari işletme diyebiliriz.

Ticari İşletme ve Esnaf İşletmesi

Ticari işletme ve esnaf işletmesi yıllık yapılan işlem boyutlarına göre belirlenmektedir. Ticari işletme olarak değerlendirilebilmek için esnaf işletmesinin boyutunu aşan bir kuruluş olması gerekmektedir.Her yıl değişen ve enflasyona bağlı ölçüde artırılan bu limitlerin 2018 yılı içersinde şu şekilde gelişmiştir.

-Kuruluşların satın aldığı malları olduğu gibi veya işledikten sonra yıllık alımlarının tutarı 194.000 TL veya satış tutarı 263.000 TL aşan firmalar
-Alım veya satım dışında yıllık gayri safi iş hasılatı 103.000 TL’yi aşanlar
-İlk 2 maddede yer alan işlerin birlikte yürütülmesi halinde, iş hasılatının 5 katı ile yıllık satış tutarı toplamı 194.000 TL’yi aşanlar

esnaf işletmesinden çıkarak, ticari işletme olması kabul edilecektir. Bu oranların altında işlem yapan firmalar ise esnaf işletmesi olarak adlandırılacaktır. Sizde eskişehir ticaret hukuku alanında yardım arıyorsanız dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın