Size bir telefon kadar yakınız
0507 098 70 18
Dil Seçin
tren

Eskişehir iş hukuku avukatı

21.01.2019
Eskişehir iş hukuku avukatı

Eskişehir iş hukuku avukatı

Eskişehir iş hukuku avukatı olarak, Çalışan kişiler için işçi hakları, ücretleri, çalışma şartları ve koşulları,işçi sendikaları, iş veren ve işçi ilişkileri ve sözleşme, grev hakkı gibi iş yasası ve işçi haklarını koruyan hukuk dalıdır. Sizlere eskişehir avukat Ceren Kerey ve ofisimizde yer alan avukat arkadaşlarımızla iş hukuku kapsamında her konuda yardımcı olabiliriz. İş hukuku dalını daha iyi kavrayabilmek için iş hukuku avukatının temel sorumluluklarını, süreçleri, tanımı ve iş hukuku cezalarını da anlamak gerekmektedir.Sizlere bu konular hakkında kısaca bahsetmek istiyoruz.

Temel olarak  iş hukuku işçi ve işveren arasındaki ilişkileri koruyan, düzenleyen bir hukuk dalıdır. Bu noktada iş hukuku söz konusu olduğu zaman işçi ve işveren arasında doğan yükümlülükleri mercek altına almaktadır. Bu hukuk dalı kendi arasında da bireysel iş hukuku ve toplu iş hukuku olmak üzere iki ana başlıkta incelebilmektedir. Toplu iş hukuku sendikalar hukuku, iş mücadelesi hukuku ve toplu iş hukuku olarak sınıflara ayrılmaktadır. İş hukukunun en önemli kaynağının başında ise kanunlar yer almaktadır. İş hukukuna bağlı kanunlar ise, deniz iş kanunu, basın iş kanunu ve sendikalar iş kanunu olarak sıralanmaktadır.

Eskişehir iş hukuku avukatı, işçi ve iş veren arasındaki ilişkilerin kanunlara uygun bir şekilde olmasına olanak sağlayan, herhangi bir problemde başvurdukları kişilerdir. İş hukuku avukatı kendisinin baktığı davaları yakından takip ederek, gerekli işlemlerin kanunlara uygun bir şekilde yapılmasına olanak sağlar. Öncelik olarak işverenler için işçi alımında iş sözleşmesinin hazırlanması, sözleşmeden ötürü doğabilecek hak ve alacakları, kişiler arasındaki uyuşmazlıkların çözümlenmesi ve bu işlemin uygulamaya koyulması ile yükümlüdür.

İş kanunlarının 17. maddesinde yer alan ; tazminat, kıdem tazminatı,fazla mesailer, ihbar süreleri veya izin maaş gibi konularda da hizmet verdiği için işçi ve işveren arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi, prosedürlere uygun olması hukuku avukatı‘nın görevidir. İşçi ve işverenin haklarını göz ardı etmeden her iki taraf için kanunlara uygun ve kusursuz bir denge oluşturması iş hukuku avukatının temel görevidir.

Sizlere iş hukuku avukatı ve bu hukuk dalının nelere baktığı konusunda kısaca bilgilendirme sağladık.Ancak iş hukuku avukatlarının bakmakta olduğu bütün davaları iş mahkemelerinde görülmektedir. İş mahkemeleri ; işçi ve işveren arasındaki hak ve yükümlülüklerin ihlali halinde devreye girmektedir. Bu noktada kişiler tek başına da bu mahkemelere başvurabilse de avukatlarına vekalet vererek bu mahkemeye başvurabilmektedir. Eskişehir avukat olarak sizlere her türlü iş hukuku konusunda yardımcı olabileceğimizi belirtmek isteriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bize Ulaşın